Введіть номер свого замовлення та дізнайтесь статус
Орієнтована дата видачі
24print відкриває нову сторінку для всіх, хто цікавиться дизайном, менеджментом, маркетингом та бажає знати всі нюанси роботи в команді, або ж поза нею.
Фріланс vs Робота за наймом. Переваги та недоліки для дизайнера. Розбираємо поняття: кому, що і як краще обрати?
Першовідкривачкою рубрики стане дизайнерка, яка вже майже 13 років працює в цій сфері та близько семи років займається фотографією. Отож відверто: про розмежування свободи та анархії, про фріланс та роботу в команді, та головне – про дизайн як роботу та як творчість, у нашій розмові з Олександрою Дідух.
Як планувати час, коли ти – фрілансер?
Скажу чесно, що особистий час та робочий дуже «розмивається» у фрілансі. Якщо в офісі є чіткі рамки, то працюючи вдома на себе, я прикладаю більше сил, щоб розмежувати особисте та роботу. Тому в таких випадках важливий самоконтроль та тайм-менеджмент: я сама встановлюю для себе рамки. Я розумію, що один стільки не зробить, скільки робить команда. Будучи фрілансером, я намагаюся завжди шукати команди, де я росту і розвиваюся. Але жодна з цих форм не може бути райським островом, якщо ти сам цього не хочеш. Головні ресурси роботи в офісі – це безпека та розвиток. Якщо я не хочу розвиватися, то я перетворюся на «планктон» (основний недолік роботи в офісі). Але я можу бути «планктоном» і вдома в піжамі. Усе залежить тільки від мене. Я помітила, що 8 годин на добу – це межа моєї концентрації, тому я сама прийшла до оптимального графіку роботи з 9 до 19, відволікаючись на прогулянки з собакою, обіди, такі інтерв’ю, як з 24print. І тому здається, що я цілий день працювала, хоча це не так.
Фріланс – свобода чи анархія?
Багато фрілансерів сприймають роботу на себе дійсно як так звану анархію. На кшталт того, що я роблю що хочу, коли хочу, і мені чхати на дедлайни і на всіх інших. Для мене така позиція – дитяча. Я сприймаю свободу як співвідношення вибору, відповідальності та відповідальності за цей вибір. Я маю бути свідома того, що обираю. Тому фріланс – це свобода приймати рішення та нести за них відповідальність. Так, я – фрілансер, але я – не окремий Всесвіт, я – атом, частина системи, яка працює на результат.
Так, я – фрілансер, але я – не окремий Всесвіт, я – атом, частина системи, яка працює на результат.
Олександра Дідух
Які головні мінуси роботи в команді та фрілансу?
Особисто я не бачу негативних сторін роботи в команді. Навіть будучи фрілансером, я все одно в команді. Я приходжу і йду, на різний строк, я підлаштовуюся під команду. Звичайно, мені менше довіряють, і не дають більш глобальні проекти, але я можу бути з командою роками. Навіть самотній ковбой завжди буде з конем, так само і мене, і вас все одно оточують люди, і ми – частина системи. Так, я відповідаю сама за себе, але я не відривна від людей та від місця. Тому мінусів в командній роботі я знайти не можу.
А ось щодо мінусів фрілансу, то вони є. Перш за все, я «не належу» суспільству, тому я прикладаю більше сил, щоб знайти оптимальну для себе команду. Я маю відповідальність перед більшою кількістю людей, аніж тоді, коли я працювала в офісі. По-друге, я повинна використовувати більше власних ресурсів: займатися не тільки своїми ключовими компетенціями (дизайном та структуванням інформації), а ще й брати на себе бухгалтерію, аналітику, менеджмент і навіть прибирання. У мене досить багато ролей, і вони займають у мене багато часу. По-третє, мені потрібно більше зусиль, щоб розмежовувати роботу та особисте життя. По-четверте, не завжди є стабільні клієнти, з якими можна планувати далекоглядні проекти і довго співпрацювати. Але кожен мінус – це, по суті, плюс, який загартовує.
Чи варто ризикувати, коли виходиш на фріланс?
Взагалі, будь-яке починання для мне – це навичка і якесь нарощування. Сильніше ризикуючи, можна швидше до чогось прийти. Для мене головне зважити всі "за" і "проти", і продумати найгірший варіант.
Якими повинні бути головні якості дизайнера?
Говорити про якості, які повинні бути в дизайнері – досить широко. Наприклад, якщо ти – графічний дизайнер, то чим ти займаєшся? Ти можеш займатися брендуванням автобусів, брендуванням супутників, можеш займатися веб-дизайном, створювати кумедні гіфки. Твої компетенції можуть бути космічні. Тому тут головне розуміти формат дизайну.
Для кожної конкретної задачі, для кожного окремого формату потрібні різні якості. Особисто для мене важливим є збереження інтересу до своєї професії, розуміння її важливості та бажання в неї вникати.
Для мене найбільш цікава друга стадія та погляд новачка на типові речі. Також важливе бажання допомагати. Не варто забувати про базові навички тайм-менеджменту і загальну освіченість. Потрібно багато читати, грамотно висловлюватися, розуміти граматику, орфографію, мати широкий світогляд. Дивитися, що роблять інші, аналізувати і красти, як художник.
Дизайн – творчість чи робота?
У мене влаштовано так, що дизайн – це інструмент, який вирішує задачі. Творчість – це для мене експеримент, і тут дійсно цікавий погляд новачка. Інколи я роблю альбоми, пишу фотоісторії, але мені за це не платять, я просто отримую задоволення від того, що роблю. У творчості є таке небезпечне місце: настає момент нудьги. Чим би ви не займалися, настає той період, коли вам набридає. І якщо ця робота не комерційна, вам за неї не платять, то ви можете просто закинути це. Якщо це комерційний проект, то з’являється відповідальність і ви легше проходите труднощі.
24print чи 24 Print?
Звичайно, полiграфiя 24print.
Посилання скопійовано
Ви можете знайти нас і зв’язатись зручним для вас способом
Пн-Пт 09:00–21:00
Сб-Нд 10:00–19:00